Issues

This section lists issues - problems on the street network and related matters.

Issues always relate to some geographical location, whether very local or perhaps city-wide.

You can create a new issue using the button on the right.

Listed issues, most recent first, limited to the area of Praha 1 a centrum:

  • Křižíkova: přebytečná značka "cyklisto sesedni z kola"

    Created by jbohac // 0 threads

    Na Křižíkově cca u čísla domu 31 je směrem do centra značka "cyklisto sesedni z kola" spolu se žlutou tabulkou naznačující, že cyklotrasa vede po chodníku.

    Přitom ale před nějakou dobou byla cedule zákaz vjezdu sundána, a cyklisté nahnáni na chodník až úplně těsně před křižovatkou s ulicí Prvního pluku. Na ulici je dokonce až těsně před křižovatky cyklopiktokoridor. Tato, zřejmě zapomenutá, cedule cyklistovi zakazuje po něm jet.

    Please sign in to vote.
  • Vnislavova: hrboly v cyklopruhu

    Created by jbohac // 1 thread

    V cyklopruhu v ulici Vnislavova je na asfaltu velké množství boulí (výstupky cca kruhového půdorysu do průměru cca 15 cm a výšky cca 5 cm). Jsou špatně vidět a mohly by snadno způsobit pád cyklisty.

    Please sign in to vote.
  • Vodorovné značení v cykloobousměrkách v Karlíně

    Created by Anča // 1 thread

    Obnovit vodorovné značení - dříve byl na vozovce cyklopiktogram, aby řidiči vnímali, že cyklista může jet i proti nim. Svislé značení cyklobousměrky velmi často řidič nezaznamená.

    Prosím o obnovení cyklopiktogramu v alespoň v Křižíkově ulici, kde je největší provoz. Ideální by bylo vyznačení vyhrazeného nebo ochranného pruhu. Zvýší se tím bezpečnosti i komfort jízdy jak pro motoristy, tak především pro cyklisty a také chodce, kteří často při přecházení také o cykloobousměrce nevědí. 

    Please sign in to vote.
  • Stojan „ve stínu" Jungmannova

    Created by MartinŠ // 1 thread

    Navrhuji vznik cyklostojanu v přechodovém stínu na nově zrekonstruované Jugnmannově ulici na Praze 1. Místa tam je dost, jinde po městě už podobné věci vznikají – např. na Praze 7. V lokalitě cyklostání chybí. Stačilo by cca 6 míst.

    Please sign in to vote.
  • Zobousměrnění Na Bojišti pro cyklisty (nyní je dočasně obousměrná)

    Created by Vege // 1 thread

    V ulici probíhá nyní uprostřed výměna vodovodních potrubí. Obě části ulice jsou bez problému obousměrné pro veškerá vozidla, s původním rozložením parkování. 

    Proto je samozřejmé, aby po dokončení oprav byla ulice obousměrná, a to minimálně pro cyklisty. 

    Please sign in to vote.
  • Legalizace Seifertova-Italská

    Created by MartinŠ // 1 thread

    V současné době je kvůli výstavbě budov Churchill rozkopána část chodníku podél Seifertovy (od konce stezky na Vítkov) až podél ulice Italská k odbočení k ulici U Rajské zahrady. Líbilo by se mi, kdyby došlo k legalizaci chodníku pro kola, což by umožnilo bezpečné napojení z žižkovské stezky a příjemné stoupání mimo provoz. Nešlo by to ještě nějak zkusit protlačit?

    Please sign in to vote.
  • Chráněné propojení Nuslí a pravobřežní cyklostezky

    Created by MartinŠ // 1 thread

    Pravobřežní cyklostezka A2 a cyklostezka A23 v Nuslích (dále Vršovická) jsou dvě významné a jedny z nejrozvinutějších chráněných cyklostras v centru Prahy. Přesto postrádají bezpečné, alespoň částečně oddělené napojení. Z Nuslí člověk přijede po cyklopruhu a najednou je „vyvrhnut" na pospas hrubé dlažbě, široké silnici s absencí cykloopatření. Právě křížení tak frekventovaných tras by mělo být nejpohodlnější, čemuž křížení A23 a A2 zdaleka neodpovídá.

    Nebál bych se ulici Vnislavova od křížení s Neklanovou směr k Vltavě ubrat pruh a udělat z toho oddělenou cyklostezku s asfaltovým povrchem, bezpečnými přejezdy až k Vltavě, kde cyklista může pokračovat směr centrum, Podolí nebo Smíchov.

    Zároveň dodávám, že se brzy bude rekonstruovat také Vyšehradský železniční most, na vizualizacích se zabývají také jeho okolím, cyklostezka by do návrhu měla být zaimplementována.

    Please sign in to vote.
  • Legalizace chodníku na magistrále mezi B.Němcové a Wenzigovou

    Created by Marek Beneš // 1 thread

    Bylo by super pro kola legalizovat nepříliš frekventovaný chodník podél Sokolské ulice. Nejsou tam žádné aktivní vchody do budovy. Už dnes je tam snížená obruba a existuje sloupek kam by se dala přidat značka pro stezku pro chodce s povoleným vjezdem kol.

    Jedná se o alternativu ulice Ke Karlovu, kde je naprosto šílený povrch.

    Please sign in to vote.
  • Zcykloobousměrnění Blodkova

    Created by Kuco // 1 thread

    Ulice je dosti široká, aut projíždí málo, převážně jen kvůli parkování.

    Návaznost na Ondříčkovu do protisměru je logická, dále se dá jít pohodlně kolem východního okraje náměstí Jiřího z Poděbrad (Milešovská, Řípská, Korunní směr Vršovice atd.)

    Please sign in to vote.
  • Cyklopruh Na Příkopě — odbočení do u. Nekázanka

    Created by Vege // 1 thread

    Přes zaparkovaná auta (vždy těsně k přechodu) nelze odbočit do ulice Nekázanka a situace tak cyklistu zbytečně nutí jet přes pěší zónu na Václavák. Jediná možnost je odbocit přes přechod a jet par metru v protisměru. Řešení musí zajistit dobrý výhled - nyní přes auta, mnohdy i dodávky, není vůbec vidět.

    Cyklopruh je kvůli řadě zaparkovaných vozidel obecně nebezpečný (viz link na starší Issue níže) - lidé na nej vstupují s nulovou ostražitostí (a z vozovky ani nic nevidí), asi s vědomím, ze se jedna o část parkovacích míst nebo chodníku. 

    https://www.cyklistesobe.cz/issues/585-cyklopruh-v-ulici-na-prikope

    Please sign in to vote.
  • Stojan Bělehradská — Billa

    Created by Vege // 1 thread

    Vedle parkovacích zálivů pro auta není jediný stojan na kola (ne jen u Billy, v celé ulici). Na Florenci u Billy stojan je. Cycle-friendliness týdle ulice je katastrofální. 

    Please sign in to vote.
  • Cyklostojan, Poliklinika VFN

    Created by Jirka // 1 thread

    Před fakultní poliklinikou pravidelně stojí zaparkovaná kola (opřená o značku), cyklostojan zde ale citelně chybí. Nutno naplánovat tak, aby nebránil v chůzi a ani parkujícím sanitkám. Možno zahrnou do připravované rekonstrukce náměstí.

    Please sign in to vote.
  • Sjezd ze stezky

    Created by Jenda // 0 threads

    Potěšila by díra ve svodidlech, resp. mezi svodidly a prvním panelem -- ve špičce, když stojí kolona na Nuseláku, ji objíždím po chodníkové stezce, ale na severní straně se není jak dostat zpátky na magistrálu. Můžu buď debilně Lublaňskou a Wenzigovou, nebo přes chodník v Legerově... Ve vyznačeném místě se pravý pruh magistrály poněkud rozšiřuje a zhruba od tohoto místa už se dá objíždět kolona zprava. Takže by ani neměl být problém s napojováním.

    Please sign in to vote.
  • Cyklobousměrka Bořivojova

    Created by Vratislav // 1 thread

    Bořivojova ulice může být podle nových TP bez problémů zobousměrněna. Ulice je vedena téměř v rovině a má asfaltový povrch, odpadají zde tedy základní protiargumenty vznášené vůči zobousměrnění žižkovských ulic. Zobousměrnění ulice výrazně zkvalitňuje místní vazby.

    Please sign in to vote.
  • Vyřešené: piktokoridory středem pruhu Rašínovo Nábřeží

    Created by jbohac // 1 thread

    Pruh na Rašínově nábřeží směrem do centra je tak úzký, že tam cyklista nejde bezpečně předjet. Nicméně řidiči někdy nemají pro zabrání pruhu pochopení, tlačí se, troubí ... Cyklopiktokoridor středem pruhu by jim mohl napovědět, že jde od cyklisty o rozumný způsob jízdy a ne zlomyslnost. Jako je to v průjezdu u Karlova mostu.

    Please sign in to vote.
  • orpavit vodorovné značení Hybernská -> Na Příkopě

    Created by jbohac // 1 thread

    Při jízdě protisměrným pruhem v ulici Hybernská podle svislých značek cyklistovi nic nebráni jet do protisměrného pruhy Na Příkopě. Ovšem vodorovné značení na to není připravené. Šipka chce cyklistu odvést doprava. Viz screenshot z leteckého snímku.

    Asi by to chtělo udělat mezeru v jednom z těch šrafování a doplnit piktokoridor.

    Please sign in to vote.
  • Cyklostezky se svodidly

    Created by Vratislav // 1 thread

    Na základě článku https://prahounakole.cz/2017/11/odvracena-strana-svodidel/ zadá město prověření a úpravu svodidel na cyklostezkách, kde jsou svodidla k cyklistům otočena nebezpečnou "zadní stranou." Víte o místě, kde je potřeba takováto oprava? Napište prosím do komentáře.

    Podmínka: Za svodidly musí být cyklostezka nebo chodník legální pro jízdu na kole.

    Poznámka: Podnět je dočasně natažený přes celou Prahu, abyste se o něm dozvěděli, ale za pár dnů ho stáhnu na identifikované lokality.

    Zatím vytipované lokality:
    - A22 v Braníku podél přivaděče na Jižní spojku.
    - Nuselský most (oba chodníky - doplnit výplně)
    - A12 Sjezd z cyklochodníku na Barrandovském mostě do ulice Na Mlejnku

    Prosím, do komentářů pište další.

    Please sign in to vote.
  • Schod místo nájezdu

    Created by schunka // 1 thread

    Na cestě z Vítkova směrem k Hlavnímu nádraží je nájezd na most buď příliš proježděný, nebo jinak deformovaný, ale hlavně příliš prudký. Což z něj dělá v podstatě zaoblený schod a komfort jízdy je tak dramaticky snížen kvůli nutnosti velmi pomalého průjezdu nebo rychlého průjezdu, ale následné nutnosti výměny proražené duše až poškozeného ráfku kola.
    Jde podlě mě o místo ze zbytečně zvýšenou nebezpečností. Dá se toho všimnout, ale za slunných dnů zvýrazňovací šipičky příliš nepomáhají. I když si nerozbijete kolo, nájezd na schod může leckoho vyhodit ze sedla a to při nájezdu na můstek se zábradlím není příjemné ani bezpečné.

    Please sign in to vote.
  • Překážka v cyklopruhu

    Created by fotograf // 1 thread

    Pozor,
    při stoupání v Chotkově ulici dbejte zvýšené opatrnosti. V blízkosti Chotkových sadů nalézá dopravní značka blokující celý cyklopruh.

    Please sign in to vote.
  • Jasně vyznačit průjezdný pruh

    Created by Jenda // 0 threads

    V hustém provozu mívám problém zařadit se do pruhu co vede rovně. Tak nějak samo mě to vyvede vpravo od čáry. Nepomohlo by čáru protáhnout, aby bylo vidět, že průjezdný je levý pruh? Nebo jenom neumím řídit?

    Please sign in to vote.
  • Ilegální odbočení z Francouzské do Uruguayské

    Created by MaT // 1 thread

    Z Francouzské ulice ve směru k náměstí Míru není možné legálně odbočit do Uruguayské. Jezdím tam docela dost často - Uruguayskou se pak krásně dá pokračovat buď k Fügnerovu náměstí, nebo k Folimance.

    Jenže bohužel na Francouzské je značka s přikázaným směrem jízdy - buď jen rovně dolů na nám. Míru, nebo je možné odbočit do Blanické. Mimochodem - z Blanické je možné odbočit také jen doprava. Takže to jak je na mapě ta trasa A235, tak to vlastně také není možné takto jet.

    Bohužel alternativy jsou nic moc - buď objet celé nám. Míru a tak se dostat do Belgické (tzn. přes těch několik semaforů a spoustu kočičích hlav), nebo z Francouzské odbočit už do Jana Masaryka - jenže ta také nejde projet až k Londýnské, protože v úseku mezi Belgickou a Americkou je najednou směr té jednosměrky otočen.

    Please sign in to vote.

This map shows all issues, whether points, routes, or areas:

Spinner Please wait…
Back to top